Ogłoszenie

UWAGA!!! Obszerna encykloedia zwierząt___NA FORUM___ POD TYM LINKIEM: http://www.zwdomowe.pun.pl/viewforum.php?id=12 -DLA ZALOGOWANYCH W DZIALE FORUM UŻYTKOWNIKÓW! NAJLEPSZE FORUM O KONSOLACH: jpogforum.pun.pl FORUM NA SPRZEDAŻ WRAZ Z KONTEM ADMINA- cena portalu to 50zł.- dzwonić: 725209069 http://bitshare.com/?referral=79868069485e pomóż utrzymac się jednemu z lepszych for w polsce- kliknij tylko w link!!

#1 2012-01-23 18:09:54

Garsa Master

http://img444.imageshack.us/img444/3974/adminamf.png

Zarejestrowany: 2008-11-13
Posty: 1137
Punktów :   10 

Hodowla czerwonych robaków- poradnik dla wędkarzy

Do jakiegoś pojemnika (wiadro, miska, skrzynka itp.) wsypujemy przesianą czarną ziemię z dodatkiem torfu ogrodniczego i umieszczamy w niej, garść żywych robaków. Pojemnik stawiamy w piwnicy. Najlepiej hodować rodzime gnojaki lub kompościaki. Dendrobeny (ich gatunkowa nazwa to kompostowiec cuchnący) rozmnażają się szybciej, ale jako przynęta są gorsze.

Czerwone robaki (dżdżownice w ogóle)odżywiają się obumarłymi szczątkami roślin. Szczególnie lubią zgniłe liście i trawy, ale można je też karmić obierkami warzyw, owoców, fusami z kawy i herbaty, resztkami zup warzywnych. Uwielbiają słodkie owoce, dobrą pożywką są dla nich jabłka i skorupy arbuzów. To wszystko kroimy na kawałki i przykrywamy cienką warstwą ziemi. Robaki karmimy raz na 4-5 dni, taką ilością pożywienia ile mniej więcej ważą.

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRZzTmKHH-8H8_3tmNsVbm14qjjb1lPJduiokKQkD2K_39l8IlJuQ

W hodowli czerwonych robaków, poza odpowiednim pożywieniem, ważna jest odpowiednia temperatura w pojemniku powinna wynosić w granicach 16-20 stopni. Wtedy najlepiej żerują i się rozmnażają. Robakom szkodzi zarówno nadmiar, jak i niedobór wody. Żeby ziemia w pojemniku miała stałą wilgotność, dodajemy do niej kawałki falistego kartonu lub specjalne papierowe granulki (dostępne w sklepach ogrodniczych). Papier wchłonie nadmiar wody, a kiedy trzeba odda ją otoczeniu, poza tym zapewnia dobre napowietrzenie naszej hodowli.

Stan kontrolujemy co kilka dni, najlepiej w czasie uzupełniania pożywienia. Kiedy wierzchnia warstwa ziemi jest sucha, skrapiamy ją wodą o temperaturze pokojowej. Pojemnik, w którym ziemia sięga blisko krawędzi, należy czymś przykryć, ale tak, by zapewniony był dostęp powietrza. Niekiedy, zwłaszcza w burzowe dni, robaki są wyjątkowo ruchliwe i wychodzą na powierzchnie. Jeśli wiadro, czy skrzynki nie będą przykryte mogą go nawet opuścić. Przestrzegam przed umieszczaniem w hodowli rosówek. Są bardzo delikatne i w obecności czerwonych robaków szybko giną.

Małe czerwone robaczki ryby połykają w całości, więc zakładając je na haczyk najlepiej jest je przebić raz lub dwa razy. Wtedy dwa wolne końce będą się poruszały, co działa na ryby wabiąco. Na duże ryby - karpie, brzany, węgorze - na haczyk zakładamy pęczek czerwonych robaków. Są one doskonałe do zanęt, ale musimy je posiekać lub pociąć nożyczkami. Czasami np. nęcąc węgorze, liny lub leszcze, chcemy tylko nadać karmie intensywny zapach, wtedy robaki trzeba zmiksować.

Po 4-6 tygodniach w pojemniku będzie dużo krwistoczerwonych wijących się robaków. Życzę udanych hodowli.


http://img227.imageshack.us/img227/6937/dinozauru1aa8dw8.jpg

Offline

 
Witamy na forum! FORUM NA SPRZEDAŻ WRAZ Z KONTEM ADMINA- cena portalu to 50zł.- dzwonić: 725209069

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Saints Apartments Проживание Германия